Laserowe usuwanie rumienia Ursynów

Rozszerzone naczynia krwionośne stanowią problem natury estetycznej dotykający zarówno kobiety jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Na ich wpływ mają zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak długotrwała ekspozycja na promienie UV, duże wahania temperatury, wiatr oraz działanie niektórych leków, np. hormonalnych lub sterydowych. Naczynka rozszerzają się także wskutek problemów ogólnoustrojowych, przede wszystkim niewydolności żylnej oraz nadciśnienia. W pierwszej fazie na skórze pojawia się delikatny rumień, który z czasem może się utrwalić i na stałe pozostać na skórze. Do najskuteczniejszych metod usuwania naczynek zalicza się laseroterapię oraz elektrokoagulację.

Polecane jest przede wszystkim do usuwania rumienia. W trakcie zabiegu wiązka światła, wytwarzana przez laser, kierowana jest na zmienioną tkankę. Energia świetlna pochłonięta zostaje przez hemoglobinę a następnie zmieniana w ciepło. Doprowadza to do powstania zjawiska koagulacji krwi i zniszczenia ściany naczynia, które jest wchłaniane przez organizm. Minimalna ilość zabiegów to mniej więcej 5-8, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni. Ilość ta uzależniona jest głównie od wielkości i rozległości naczynek, ich głębokości oraz reakcji skóry. Miedzy zabiegami należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV oraz unikać nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zabieg laserowego usuwania rozszerzonych naczynek nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży oraz osób z zmagających się z problemem aktywnej łuszczycy, opryszczki, bielactwa a także zażywających leki oraz zioła światłouczulające, rozrzedzające krew, witaminę E oraz A, antybiotyki, a także wykazujących skłonność do tworzenia się bliznowców, osób ze świeżą opalenizną oraz wykonanym wcześniej peelingiem chemicznym.

Cennik laserowego usuwania rumienia

  • Pojedyncze naczynko 69 zł
  • Cała twarz 149 zł
  • Dekolt 149 zł
  • Ręka 149 zł
  • Nogi 149-599 zł