Kwas hialuronowy – wypełnienie zmarszczek Ursynów

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie. Do jego podstawowych zadań należy utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w tkankach. Niestety, wraz z wiekiem jego ilość i jakość spada, co objawia się powstawaniem zmarszczek, spadkiem sprężystości oraz wiotczeniem skóry. Jego uzupełnienie sprawia, iż skóra odzyskuje blask, jędrność i młody wygląd.

Wypełnianie zmarszczek następuje poprzez podanie za pomocą cienkiej igły kwasu hialuronowego w formie żelu, na odpowiednią głębokość skóry. Dla komfortu pacjenta obszar poddawany zabiegowi można znieczulić. Wypełnianie zmarszczek kwasem trwa około 30 minut a jego efekty widoczne są natychmiast. Cząsteczki kwasu dopasowują się do struktury tkanek poprawiając objętość skóry oraz zwiększając jej jędrność poprzez intensywne nawilżenie. Zaczerwienienia i opuchlizna powstałe w wyniku iniekcji ustępują po kilku godzinach. Działanie kwasu jest długotrwałe jednak nie permanentne- efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy zostaje w naturalny sposób wchłonięty.
Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego poleca się wszystkim, chcącym jak najdłużej zachować młody wygląd skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Stosuje się go głównie w celu usunięcia poziomych zmarszczek czoła, gładzizny, okolicy oczu, zmarszczek między brwiami, a także wypełnienia doliny łez, policzków, korekty nosa a także poprawienia konturu ust.

Z wypełniania zmarszczek kwasem powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Przeciwwskazaniem są także choroby o podłożu autoimmunologicznym, stany zapalne skóry (trądzik, aktywna opryszczka), skłonność do powstawania blizn przerostowych, choroby nowotworowe oraz nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Cennik zabiegów kwasem hialuronowym

  • Wypełnienie doliny łez 1000 zł
  • Wypełnienie bruzd nosowo-wargowych 1000 zł
  • Linie marionetki 1000 zł
  • Wypełnienie, modelowanie kształtu ust 1000 zł
  • Wolumetria twarzy (policzki, linia żuchwy) 1000 zł
  • Inne okolice 1000 zł
  • Konsultacja 200 zł