• Zabiegi
  • Usuwanie przebarwień

Laserowa redukcja przebarwień

Usuwanie przebarwień za pomocą lasera to aktualnie najskuteczniejsza i najpopularniejsza metoda polecana do leczenia tego problemu. Zabieg ma na celu pozbycie się plam występujących na różnych partiach ciała- najczęściej na czole, nosie, policzkach, dekolcie oraz dłoniach. Przebarwienia powstają głównie wskutek nadmiernej ekspozycji na promienie UV a także nadprodukcji melaniny- barwnika znajdującego się w skórze. Innym powodem powstawania przebarwień są choroby, np. nerek, wątroby, nadczynność tarczycy oraz problemy hormonalne, pojawiające się szczególnie w okresie ciąży oraz menopauzy.

Przebieg zabiegu

W trakcie zabiegu poszczególne plamy naświetlane zostają światłem lasera. Pochłaniane jest ono przez nagromadzoną melaninę a następnie doprowadza do jej rozbicia. Rozdrobniony barwnik zostaje w naturalny sposób usunięty z organizmu. Zabieg zaliczany jest do mało bolesnych, odczuwalne jest jedynie punktowe ciepło.

Bezpośrednio po zabiegu plamy stają się jeszcze ciemniejsze, jednak po kilku dniach blakną. Ważne by w tym czasie unikać silnego słońca oraz pod żadnym pozorem nie zapominać o kremach z filtrem. Dla pełnego usunięcia zmian zaleca się wykonanie minimum 5-8 zabiegów powtarzanych co 3-4 tygodnie.

Wskazania do zabiegu

Zabieg laserowego usuwania przebarwień dedykowany jest osobom chcących pozbyć się niechcianych zmian pigmentacyjnych powstałych wskutek promieni UV, zmian barwnikowych będących pozostałością po trądziku, naczyniaków, ostud, piegów, oraz wszelkiego rodzaju defektów barwnikowych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabieg nie powinien być stosowany w przypadku uszkodzonej skóry, stanów zapalnych, atopowego zapalenia skóry, bielactwa oraz łuszczycy. Przeciwwskazaniem jest także nadwrażliwość na światło lasera, przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających, antybiotyków, witaminy A i E, trwająca terapia retionidami i steroidami, infekcje bakteryjne, wirusowe, nowotwory, ciąża, widoczna opalenizna, podwyższona temperatura ciała a także skłonność do powstawania bliznowców.