• Zabiegi
 • Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa

Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia Dermapena, który wyposażony jest w jednorazową, sterylną głowicę zakończoną igłami. Działanie takiego urządzania służy do mikronakłóć w skórze pod odpowiednim kątem na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm. Powstałe w skórze kanaliki umożliwiają dostarczenie odpowiednich substancji czynnych do naskórka jak również do skóry właściwej. Podczas iniekcji powstają pionowe mikrourazy w skórze, które pobudzają tym samym jej naturalną zdolność do naprawy, regeneracji i odbudowy. W konsekwencji dochodzi do stymulacji fibroblastów, a potem do pobudzenia produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem jest lepsza gęstość i elastyczność skóry, poprawa jej odżywienia oraz młody i zdrowy wygląd.
Podczas mikronakłuwania wprowadza się różne substancje aktywne w głąb skóry, dzięki czemu są one znacznie szybciej i skuteczniej wchłaniane. Zazwyczaj stosuje się: koktajle na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, antyoksydanty, witaminy, minerały, koenzymy, oligoelementy, kwasy nukleinowe, peptydy bądź też aminokwasy. Wszystko zależy od kondycji i problemu danej skóry − substancje czynne dobierane są indywidualnie.

Roller vs Dermapen
Dermapen minimalizuje efekty przypadkowego uszkodzenia skóry. W odróżnieniu od zwykłych rollerów z igłami, dermapen nakłuwa skórę precyzyjnie od góry, działa znacznie skuteczniej i delikatniej.

Mezoterapia mikroigłowa Ursynów

Wskazania do zabiegu

 • Skóra zwiotczała, pozbawiona sprężystości,
 • Skóra mało jędrna, źle odżywiona,
 • Blizny potrądzikowe,
 • Zmarszczki,
 • Widocznie rozszerzone pory,
 • Rozstępy,
 • Przebarwienia,
 • Wspomaga terapię na wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Różne infekcje np. opryszczka,
 • Trądzik z aktywnymi stanami zapalnymi,
 • Nowotwory skóry.

Przebieg zabiegu

Standardowo taki zabieg trwa mniej więcej 45- 60 minut. Dla większego komfortu i bezpieczeństwa pacjenta, skóra znieczulana jest przeznaczonym do tego specjalistycznym kremem, a potem dokładnie dezynfekowana. W kolejnym etapie wykonywane są mikronakłucia, a dodatkowo wprowadzane są w głąb skóry ampułki z odpowiednio dobranymi preparatami np. nawilżającymi, odżywczymi, napinającymi, itp. Zabieg zakończony jest specjalną maską oraz opcjonalnie specjalnym kremem ( kosmetyki przeznaczone do mezoterapii mikroigłowej).

Po zabiegu

Zaraz po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona. Może też lekko punktowo krwawić, ale nie powinno dochodzić do krwiaków, bądź też siniaków. Pacjent zazwyczaj odczuwa ciepło i lekkie pieczenie w miejscu, które było poddane zabiegowi. Zaczerwienienie po zabiegu wygląda jak po oparzeniu słonecznym, skóra jest bardzo wrażliwa na dotyk i lekko przypuchnięta, jest to zupełnie normalna reakcja skóry. Zaczerwienienie zazwyczaj utrzymuję się 2- 3 dni, zalecane jest pozostanie w domu, natomiast przy nawet chwilowej ekspozycji na promieniowanie UVA, UVB należy stosować krem z wysokim filtrem. Zastosowanie podkładów, pudrów i innych kosmetyków kolorowych jest możliwe dopiero po 2 lub 3 dobie po zabiegu. Kilka dnia po zabiegu skóra może delikatnie się złuszczać.

Seria zabiegów:

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, zazwyczaj po ok. 5-7 dniach. Jednakże najlepsze (najbardziej zauważalne i długotrwałe rezultaty) dadzą nam przynajmniej 3-4 zabiegi, wykonywane co 2-4 tygodnie. Zaś w przypadku blizn oraz rozstępów, zalecamy 6-7 takich serii. Ilość rekomendowanych zabiegów zależy przede wszystkim od stanu skóry i problemu.