• Zabiegi
  • Makijaż permanentny

Makijaż permanentny Ursynów

Makijaż permanentny – METODA Long-Time-Liner® Conture® Make-up daje nam gwarancje doskonałego wyglądu niezależnie od okoliczności w jakich aktualnie się znajdujemy - dzięki niemu możemy wyglądać świeżo i promiennie o każdej porze dnia i nocy. Makijaż permanentny jest świetną alternatywą dla tradycyjnego makijażu. Doceniają go zwłaszcza kobiety walczące z ciągłym brakiem czasu, często uprawiające sport- szczególnie wodny, chętnie korzystające z sauny, lub te, które utraciły swoje naturalne brwi w wyniku choroby. Makijaż permanentny daje możliwość podkreślenia konturu ust, zakamuflowania asymetrii, zintensyfikowania czerwieni wargowej, wzmocnienia i podkreślenia oprawy oczu oraz zagęszczenia i wymodelowania brwi.

Zabieg tworzenia makijażu wykonuje się w kilku etapach. Rozpoczyna się on od indywidualnego doboru kolorów, które najlepiej współgrają z urodą pacjentki. Zastosowane barwniki nie wywołują uczuleń ani podrażnień, gdyż są całkowicie naturalne i wolne od metali ciężkich. W przypadku makijażu ust oraz oczu przed zabiegiem nanosi się na ich okolice specjalny krem znieczulający, zabieg na brwi jest praktycznie bezbolesny. Następnie w przestrzenie międzykomórkowe w równomierny sposób wprowadzone zostają barwniki. Bezpośrednio po zabiegu efekt może wydawać się zbyt intensywny jednak po kilku dniach wraz z delikatnym złuszczaniem naskórka, kolor blaknie.

Aby efekt w pełni spełniał oczekiwania należy go powtórzyć po mniej więcej 30 dniach (zabieg ten jest bezpłatny) a następnie poprawiać raz w roku. Ewentualne podrażnienia mogące pojawić się w wyniku zabiegu znikają bardzo szybko i już następnego dnia stają się zupełnie niewidoczne. Po zabiegu przez kilka tygodni należy unikać słońca.

Przygotowanie do zabiegu

Powieki: Ważne by przed zabiegiem skóra została odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku wrażliwych powiek ze skłonnością do opuchnięć, należy zażywać wcześniej kapsułki homeopatyczne z arniką. Kobiety nakładające na rzęsy i brwi hennę, pigmentację wykonać powinny kilka dni po ich farbowaniu.

Brwi: Aby idealnie dobrać kształt pigmentacji do naturalnej linii włosów, zaleca się rezygnacje z depilacji na miesiąc przed zabiegiem. Istotne również, by odpowiednio zadbać o skórę w miejscu brwi oraz dookoła ich - wykonać peeling, nawilżyć skórę zbyt suchą oraz oczyścić mocno przetłuszczającą się. Dobre efekty daje także wcześniejsze wykonanie zabiegu mikrodermabrazji. Właściwie przygotowana skóra lepiej przyjmuje pigment, dzięki czemu brwi są wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Usta: Osoby ze skłonnością do pojawiania się opryszczki, powinny 3 dni przed i 3 dni po zabiegu przyjmować tabletki przeciwwirusowe Heviran, chroniące przed wystąpieniem opryszczki. Aktywna opryszczka stanowi poważne przeciwwskazanie do wykonania zabiegu. W sytuacji, gdy już się pojawiła, makijaż permanentny wykonać można 2 tygodnie po jej całkowitym wygojeniu. Dodatkowo, ważne by skóra ust była odpowiednio wygładzona i nawilżona- najlepiej poprzez zabieg mikrodermabrazji, kawitacji lub peelingu.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu makijaż, nawet ten najdelikatniejszy, może wydawać się zbyt intensywny. Nie należy się tym jednak martwić, gdyż w ciągu kilku kolejnych dni jego kolor blednie nawet do 50% pierwotnej barwy. Przez kilka pierwszych dni należy pielęgnować obszar poddany pigmentacji ze szczególną delikatnością. Nie należy go moczyć, trzeć i dotykać. Należy również zrezygnować z mydła oraz kosmetyków innych niż specjalistyczne, polecone przez linergistkę.

Do czasu wygojenia się miejsc poddawanych zabiegowi należy unikać sauny, solarium, basenu oraz SPA. W przypadku oczu nie należy aplikować cieni ani tuszu do rzęs. Na brwi oraz usta kilka razy w ciągu dnia zaleca się nakładanie cienkiej warstwy maści z witaminą E. Po wygojeniu się skóry nie można dopuszczać do jej wysuszenia, zrezygnować należy z intensywnego opalania oraz stosowania silnych peelingów chemicznych.

UWAGA! Nie przestrzegając powyższych zaleceń doprowadzić można do powstania odbarwień.

CENNIK

Kreski górne zagęszczenie linii rzęs 550 zł
Kreski górne dekoracyjne 780 zł
Kreski dolne 350 zł
Brwi metodą cieniowania 850 zł
Kontur ust z wypełnieniem (efekt pomadki) 1150 zł
Kontur ust z cieniowaniem 800 zł

Ceny obejmują 2 spotkania  (zabieg główny plus korekta)
w salonie New You na warszawskim Ursynowie.