• Zabiegi
  • Depilacja laserowa Light Sheer

Depilacja laserowa Light Sheer

 depilacja laserowa grupon

Laser diodowy Light Sheer™ amerykańskiej firmy Lumenis® (światowy lider w produkcji laserów medycznych i kosmetycznych) jest najnowocześniejszym na rynku urządzeniem do usuwania zbędnego owłosienia. Posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański urząd ds. Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie oraz certyfikaty odpowiednich instytucji Europwjskich, w tym ISO 9001.

Depilacja laser Light Sheer jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia z dowolnych partii ciała. Laser doprowadza do uszkodzenia cebulek włosów a dodatkowo nie dopuszcza do ich ponownego wzrostu. Zabieg pozwala cieszyć się gładką skórą, bez problemu odrastających włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się na włosach ciemnych, ponieważ zawierają one najwięcej barwnika. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak dla pełnego efektu należy wykonać minimum 4 zabiegów- dokładna liczba uzależniona jest od koloru i grubości włosa a także predyspozycji genetycznych, wieku, fototypu skóry oraz profilu hormonalnego pacjenta.

Przebieg zabiegu

Depilacja laserowa należy do bezinwazyjnych i stosunkowo prostych zabiegów. Polega ona na permanentnym usunięciu owłosienia za pomocą skondensowanej wiązki światła emitowanego przez laser, która niszczy mieszki włosowe bez uszkadzania sąsiadujących tkanek. W wyniku działania lasera mieszek przestaje produkować włos.

Reakcją naturalną po zabiegu jest rumień i/lub obrzęk około mieszkowy, zwykle krótkotrwały. Ewentualne powikłania ( pęcherzyki, strupi, nadżerki, przebarwienia i odbarwienia) są sporadyczne, zwykle związane z nie przestrzeganiem zasad przygotowywania do zabiegu i postępowania po zabiegu. Mają charakter przejściowy, choć przebarwienia i odbarwienia u nielicznych osób mogą utrzymywać się do kilki/kilkunastu tygodni. Przez kilka kolejnych dni należy unikać gorących kąpieli, wizyt na basenie oraz w saunie.

Wskazania do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej przeznaczony jest dla osób chcących na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza w sytuacji, gdy tradycyjne metody depilacji wywołują silne podrażnienia, np. zapalenie mieszków włosowych. Zabieg zalecany jest osobom z tendencją do wrastania włosków oraz tworzenia się stanów zapalnych, takich jak krostki lub grudki, gdyż laser nie tylko usuwa niechciane owłosienie, ale także leczy problemy skórne.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań zalicza się ciążę, stosowanie antybiotyków, stosowanie leków oraz kosmetyków z retinolem, leków światłouczulających, rozrzedzających krew, bielactwo, łuszczycę, aktywną opryszczkę, podwyższona temperatura ciała oraz skłonność do tworzenia się bliznowców.Ważne by przed depilacją nie wykonywać peelingu chemicznego oraz innych metod depilacji a także nie opalać się oraz nie wystawiać na słońce min 4 tygodnie przed depilacją. Należy również odstawić stosowanie ziół takich jak skrzyp, dziurawiec, nagietek, bratek.

 depilacja grupon

depilacja pl