Leczenie nadpotliwości

Pocenie się jest naturalnym procesem ludzkiego organizmu, chroniącym go przed przegrzaniem. Gdy jednak przybiera zbyt intensywną formę, staje się problemem utrudniającym codzienne funkcjonowanie, bywa także źródłem kompleksów i wycofania społecznego. Nadmierna potliwość dotyczy najczęściej dłoni, stóp, pach oraz klatki piersiowej.

Dla większości osób zabieg jest praktycznie bezbolesny, jednak miejsca szczególnie wrażliwe, takie jak dłonie i stopy, mogą zostać przed zabiegiem poddane znieczuleniu miejscowemu. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Bezpośrednio po nim pacjent powrócić może do codziennych zajęć.

Dużym powodzeniem w leczeniu problemu cieszy się toksyna botulinowa, podawana za pomocą cienkiej igły do obszarów dotkniętych nadpotliwością. Toksyna botulinowa wykazuje działanie blokujące nerwy zaopatrujące gruczoły potowe. Osiągnięte efekty utrzymują się od kilku miesięcy do roku, po tym czasie zabieg należy powtórzyć.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Do głównych przeciwwskazań dla leczenia nadpotliwości toksyną botulinową zalicza się ciążę i okres karmienia piersią. Zabiegu nie wykonuje się także u osób z miejscowymi infekcjami skóry, nadwrażliwością na składniki preparatu a także zmagających się z problemem stwardnienia zanikowego bocznego oraz zespołem Eatona Lamberta. Ważne by przed zabiegiem wykluczyć wszystkie choroby mogące być źródłem nadmiernej potliwości, takie jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, zaburzenia neurologiczne oraz niektóre złośliwe nowotwory.

Cena: 1000 zł