Korekta zmarszczek

Toksyna botulinowa typu A wykorzystywana jest do skutecznego i całkowicie bezpiecznego zabiegu przeciwzmarszczkowego. Polega on na podaniu w wybrane miejsca twarzy niewielkiej dawki preparatu, którego zadaniem jest rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych, przy jednoczesnym prawidłowym funkcjonowaniu pozostałych mięśni twarzy. W wyniku zabiegu zmarszczki ulegają wygładzeniu a twarz wygląda na wyraźnie młodszą i odprężoną.

Toksyna botulinowa podawany jest za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Ból w trakcie zabiegu jest minimalny, dlatego nie wymaga wcześniejszego zastosowania znieczulenia miejscowego. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości usuwanych zmarszczek i wynosi około 15 minut. Bezpośrednio po jego zakończeniu pacjent powrócić może do swojej codziennej aktywności. Działanie toksyny botulinowej rozpoczyna się po kilku dniach a jego pełne efekty obserwować można po mniej więcej 14 dniach od zabiegu.

Wskazania do zabiegu

Toksyna botulinowa stosowana jest w celu usunięcia zmarszczek mimicznych, w tym tzw. „kurzych łapek” tworzących się w okolicach oczu, „lwiej zmarszczki”, powstającej między brwiami oraz „zmarszczek króliczych” pojawiających się na nosie. Dzięki działaniu toksyny botulinowej istnieje możliwość uniesienia brwi, usunięcia zmarszczek palacza, podniesienie kącików ust, a także dokonania korekty nosa haczykowatego, dziąsłowego uśmiechu oraz wygładzenie zmarszczek podbródka. Mechanizm blokowania połączeń nerwowych w skórze wykorzystuje się również w leczeniu nadpotliwości.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie wykonuje się u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Do przeciwwskazań należy również przyjmowanie leków regulujących pracę serca, leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz antybiotyków aminoglikozydowych a także choroby układu sercowo- naczyniowego, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, choroby płytki mięśniowo- nerwowej oraz choroby układu nerwowego, takie jak choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane etc.

Cena: 500 zł 400 zł